Dostawca Internetu światłowodowego dla domu i firmy - Gmina Izabelin, Łomianki i Raszyn

Pytania i Odpowiedzi

Co to jest usługa GEPON?

W technologii GEPON przewód światłowodowy doprowadzony jest do budynku klienta. Korzystanie z internetu w tej technologii wymaga zastosowania specjalnego modemu współpracującego ze światłowodem.

Co to jest usługa LLU?

W technologii LLU światłowód Kampinos telco łączy się z siecią dawnej TPSA. Przy takim rozwiązaniu tylko ostatni odcinek instalacji do budynku klienta prowadzony jest tradycyjnym przewodem miedzianym zainstalowanym w przeszłości przez TPSA. W zależności od odległości abonenta od centrali uzyskujemy roboczą prędkość od 15 do 20 Mbps (rzeczywiste prędkości w gminie Izabelin). Technologia LLU nie wymaga żadnej fizycznej ingerencji w istniejącą instalację abonencką.

Jaka jest rzeczywista szybkość internetu w sieci Kampinos telco?

W odróżnieniu od innych operatorów telekomunikacyjnych (tzw „oferty do… Mb”) Kampinos telco pozwala na korzystanie z internetu o deklarowanej w ofercie szybkości. W technologii GEPON i LLU rzeczywista szybkość internetu dostarczanego do budynku klienta jest utrzymywana na deklarowanym poziomie przez zdecydowaną większość czasu (powyżej 90% okresu korzystania z internetu). Jeśli użytkownik korzysta dodatkowo z routera Wi-Fi musi pamiętać, że sygnał Wi-Fi maleje z odległością od modemu (a także ilością ścian po drodze), wiec szybkość internetu spada istotnie w dalszych pomieszczeniach domu.

Co oznacza szybkość Internetu 50/5 Mbps lub 100/10 Mbps?

Szybkość 50/5 Mbps oznacza, że klient ma możliwość pobierania danych z sieci (download) z prędkością 50 Mbps, zaś wysyłania ich (upload) z prędkością 5 Mbps. Analogicznie w wyższej taryfie download wynosi 100 Mbps, zaś upload 10 Mbps. Na szczególne życzenie klienta jest możliwość zmiany tych ustawień.

Jak zostać klientem Kampinos telco korzystającym z technologii LLU?

Oferta LLU kierowana jest do osób posiadających tradycyjne kablowe połączenie z siecią TPSA. Aby przenieść internet do Kampinos telco należy wcześniej wypowiedzieć umowę u dotychczasowego stacjonarnego operatora telekomunikacyjnego. Klient może upoważnić Kampinos telco do przeprowadzenie procedury wypowiedzenia umowy u dotychczasowego operatora.

Jak długo trwa przeniesienie internetu w technologii LLU do Kampinos telco?

Procedura przeniesienia do sieci Kampinos telco trwa około miesiąca. Proponujemy, aby proces przenoszenia rozpocząć przynajmniej 6 tygodni przed końcem umowy z dotychczasowym operatorem (należy uwzględnić okres wypowiedzenia umowy - najczęściej 1 miesiąc). Brak dostępu do internetu w trakcje migracji wynosi do 12 godzin.

Jaki jest zasięg terytorialny usług Kampinos telco?

Internet światłowodowy jest dostępny na praktycznie całym obszarze gminy Izabelin oraz części Dąbrowy w gminie Łomianki. Aktualny zasięg usług podany jest w zakładce Zasięg na stronie internetowej.

Czy Kampinos telco limituje ilość przesyłanych danych?

Nie. Transfer danych nie jest limitowany.

Jaki jest okres obowiązywania umowy z Kampinos telco?

Klient ma do wybory dwa typy umowy – na 24 miesiące oraz bezterminowa (czas nieokreślony) - obie z miesięcznym terminem wypowiedzenia.


Jeśli jesteś zainteresowany dostępem do szerokopasmowego Internetu prosimy o kontakt: info@kampinostelco.pl tel: 695 980 517


RODO - Obowiązek informacyjny
© Kampinos telco - Dostawca Internetu światłowodowego dla domu i firmy; Gmina Izabelin, Łomianki i Dąbrowa, Raszyn i Rybie

Ta strona używa plików cookies do obsługi statystyk Google Analytics.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Jak skonfigurować ciasteczka?
Projekt i wykonanie logowizerunek.pl