Dostawca Internetu światłowodowego dla domu i firmy - Gmina Izabelin, Łomianki i Raszyn

Technologia i łącza abonenckie

Technologia

Założeniem naszej firmy od początku jej istnienia było stworzenie lokalnej sieci światłowodowej zapewniającej abonentom dostęp do superszybkiego Internetu. Korzystamy z zaawansowanych i nowoczesnych, a jednocześnie już sprawdzonych rozwiązań technicznych. Naszym celem jest wysoka jakość usług, a także dalszy rozwój oferty.

Osią sieci jest światłowód - technologia nieporównywalnie korzystniejsza dla użytkownika i bardziej zaawansowana od stosowanych masowo połączeń miedzianych. Takie rozwiązanie zapewnia dużo wyższą jakość i stabilność sygnału także w porównaniu do transmisji bezprzewodowych (np. LTE).

Zalety światłowodu:

  • Możliwość uzyskania dużych szybkości przesyłu danych: do 1 Gbps przy wysyłaniu, do 2,5 Gbps przy odbieraniu.
  • Sygnał przesyłany światłowodem to impuls świetlny, który może być przekazywany bez znaczących zakłóceń i strat na duże odległości, co jest jego wielką zaletą. W instalacjach tradycyjnych i bezprzewodowych siła sygnału istotnie spada wraz z odległością od nadajnika.
  • Światłowód jest siecią pasywną niewymagającą zasilania prądem. Nie powoduje też zakłóceń sygnału w tradycyjnych liniach miedzianych, jeśli z nimi sąsiaduje.
  • Możliwość dostarczania telewizji cyfrowej w jakości HD oraz telefonii VoIP

Technologia GEPON – Internet światłowodowy

Aktualnie oferowana prędkość sygnału to 50 Mbps (upload 5 Mbps) lub 100 Mbps (upload 10 Mbps) bez limitu w przesyle danych.

W technologii GEPON (FTTH) cała droga sygnału do abonenta realizowana jest światłowodem.
Przewód światłowodowy prowadzony jest do abonentów napowietrznie (to nie jest radiolinia!) z najbliższego słupa energetycznego lub telekomunikacyjnego (w zależności od dostępności), a w indywidualnych przypadkach w ziemi. Zakończeniem sieci w domu abonenta jest specjalny typ modemu światłowodowego.

Technologia LLU

(Local Loop Unbandling) dostępna tylko dla abonentów posiadających tradycyjne łącze miedziane (np. klienci dawnej TP SA)

LLU to rozwiązanie hybrydowe (technologia ADSL) polegające na połączeniu naszego łącza światłowodowego z kablową siecią Orange. Przełączenie klientów do sieci Kampinos telco odbywa się w lokalnej centrali telekomunikacyjnej i nie wymaga żadnej fizycznej ingerencji w istniejące przyłącze abonenckie. Efektem zmiany sieci (operatora) jest znaczące przyspieszenie prędkości Internetu w zakresie 15-20 Mbps (rzeczywiste robocze prędkości w gminie Izabelin).

Przeniesienie usługi internetowej wymaga jedynie zgłoszenia się do Kampinos telco co najmniej miesiąc przed wygaśnięciem umowy z dotychczasowym operatorem. Kampinos telco dokonuje wszystkich czynności związanych ze zmianą operatora, a proces odbywa się płynnie, bez znaczących przerw w działaniu łącza internetowego.


Jeśli jesteś zainteresowany dostępem do szerokopasmowego Internetu prosimy o kontakt: info@kampinostelco.pl tel: 695 980 517


RODO - Obowiązek informacyjny
© Kampinos telco - Dostawca Internetu światłowodowego dla domu i firmy; Gmina Izabelin, Łomianki i Dąbrowa, Raszyn i Rybie

Ta strona używa plików cookies do obsługi statystyk Google Analytics.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.
Jak skonfigurować ciasteczka?
Projekt i wykonanie logowizerunek.pl